10/21/2018

Post poduszkowy

Jesień przywitała nas słońcem i piękną pogodą. Możemy cieszyć się jeszcze ciepłym wiatrem i relaksować szelestem liści pod stopami.. Mimo takiej wspaniałej aury trzeba przyznać, że ciepłe kapciuszki i kocyk w domu to teraz podstawa. Wieczory chłodne i trzeba dogrzewać się gorącą herbatką, aby w otoczeniu poduszek z książką w ręce odpocząć po całym dniu pracy. Lubię zmieniać poszewki na poduszki razem ze zmianą pory roku. Inne są w lato - lniane i jasne, jesienią - krata i miękkie poszewki, zimą z tematyką świąteczną , a wiosna - żywe kolory. Większość poszewek uszyłam sama z różnych materiałów. 
Przeważnie są to przeróbki ubrań z second handów lub sporych zapasów tkanin.. Na blogu znajdziecie wiele moich wytworów z koszul, polarowych bluz, lnianych spodni, zasłon czy 

Dzisiejsze bohaterki-poszewki uszyłam po raz pierwszy  z dywaniku łazienkowego. Najpierw spodobał mi się wzór ( szczerze to nie potrzebowałam kolejnego dywanika w łazience) , a potem wpadł pomysł na nowe poszewki. 


Poduszka udała mi się.. prima sol :P W sumie to dwie..bo sprytna krawcowa, podzieliła dywanik na pół i na drugie połową użyła innej tkaniny.
Teraz tylko ciekawa książka i jesienne wieczory mogę tak właśnie spędzać. Do tego ogień w kominku, winko i mąż u boku.. W oddali słuchać oddechy śpiących dzieci i nic więcej mi nie potrzeba.

 Materiały użyte do poszewek:
 - dywanik - Jysk
 - tkanina IkeaA Wy jak lubicie spędzać długie jesienne wieczory ?

Pozdrawiam!!
Kasia


8 komentarzy:

 1. Długie, jesienne wieczory najchętniej pod kocem, z muzyką w tle, z kubkiem gorącej herbaty lub czekolady i książką - uwielbiam! Za to najbardziej lubię jesień :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale mnie rozleniwiłaś tym postem... Marzę teraz tylko o wygodnym łóżeczku i miękkiej poduszce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam dużą ilość poduszek w łóżku :) Aktualnie robimy właśnie remont naszej sypialni i zastanawiamy się jaki materac wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam poduszki ! Jesienią zawszę mam ich naprawdę dużo w łóżku do tego oczywiście ciepły koc i tak lubię spędzać wieczory:) Czekam na kolejne wpisy, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna, dwustronna poduszka! Nie wiem czemu, ale jesienią zawsze ma się ochotę na więcej poduszek na kanapie czy fotelu... U mnie zagościły nowe, żółte - aby rozweselić te długie, jesienno-zimowe wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne wykonanie. Poduszka wygląda jak ze sklepu a nawet lepiej! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też uwielbiam takie jesienne dekoracje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. faktycznie super masz te poduszki!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2016 KASIA AT HOME , Blogger