4/23/2017

Wiosenne przebudzenie - ścianka wspinaczkowa.

Hej..hej to ja...Po ponad czterech miesiącach wracam na łamy bloga z nową siłą i pomysłami. Wracam, bo czytając Wasze pozytywne komentarze, pomimo braku postów, nie pozwoliły porzucić bloga. Dziękuję i witam wielu nowych czytelników. Chyba rzeczywiście zapadłam w zimy sen, bo przespałam nawet 3. rocznicę założenia bloga, która minęła w styczniu. Ups..Nic straconego.
Ruszam razem z wiosennym powiewem świeżego powietrza. Tak poetycko napisało mi się...
Pierwszy tegoroczny wpis będzie o wykorzystaniu czegoś starego i zrobieniu nowego. Brzmi zagadkowo, ale już tłumaczę.
Co jest siłą napędową większości ludzi...oczywiście dzieci. Tak było i tym razem. Plan był na stworzenie dla nich placu zabaw. W zeszłym roku powstał domek dla dzieci, w stylu skandynawskim :) Kto nie widziała to zapraszam TU. Dzieci zachwycone  i koleżanki i koledzy też). Tym razem postanowiliśmy wykorzystać warunki terenowe wokół domu ( skarpy, górki i jeszcze raz skarpy :) Została zakupiona ślizgawka, która wystarczyło oprzeć o półtorametrową skarpę i zrobiona własnoręcznie ścianka do wspinaczki.
Jak zrobić taką ściankę?
Mój Mąż wpadł na pomysł wykorzystania starej i solidnej futryny, do której przybił deski na podbitkę pozostałe z budowy domku. Dokupiliśmy chwytaki i to był największy koszt. Reszta to praca Męża..
Poniżej fotograficzna relacja :) Część zdjęć zrobiona telefonem, więc przepraszam za słabą jakość.


 


A teraz nasza ściana w środowisku naturalnym.. Żeby zjechać ze ślizgawki trzeba wejść po ściance.. Sprawdzone osobiście :)I tym kwiatkowym akcentem kończę dzisiejszego posta..
Serdecznie pozdrawiam!  
Kasia

9 komentarzy:

 1. Świetny pomysł aby małym kosztem dzieciaki miały super atrakcje. Popieram takie inicjatywy które aktywizują dzieciaki do ruchu na świeżym powietrzu. Brawo !

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta ścianka to wspaniałe rozwiązanie! Nawet bym na to nie wpadł, a zwiększy to aktywność dzieci i urozmaici jakoś pobyt na podwórku. Gratuluję pomysłu!

  OdpowiedzUsuń
 3. No cześć Kasiu!! :)
  Bardzo fajny pomysł-prawdziwa frajda dla dzieciaków!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noo cześć :) mają gdzie się wyszaleć :)

   Usuń
 4. Kasiu, fantastyczny projek :) Dzieciaczki będą zachwycone !
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Aniu! Serdecznie pozdrawiam!

   Usuń
 5. Świetny pomysł, szkoda, że nie mam gdzie zamontować takich cudów :) musicie być wspaniałymi rodzicami :) P.S Zapraszam także do mnie, wróciłam po dłużej przerwie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł! Na pewno go wykorzystnam. Ostatnio wykonałam kilka mebli z palet do ogrodu wg. ( http://www.domolubni.pl/5-prostych-pomyslow-na-unikalne-meble-ogrodowe-z-palet/ ) to teraz czas na ściankę wspinaczkową od Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna jest ta ścianka wspinaczkowa nie jest trudna do wykonania wystarczy mieć trochę podstawowych narzędzi.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Copyright © 2016 KASIA AT HOME , Blogger